Стратегія

ЗМІСТ

СТРАТЕГІЯ

Виклики 2020-го року та
пріоритети 2021

Яку б ви вкладку Google не відкрили, на запит «Що варто зробити до Нового року», серед тисячі порад ви точно знайдете наступну – підбити підсумки року, що минув. Це дає змогу проаналізувати помилки, яких допустилися, визначити цілі та розставити пріоритети на наступний рік.  

Яких викликів був сповнений 2020-й рік та з яким настроєм йде колектив «Сігнет» в новий рік розповідає генеральний директор Cygnet Agrocompany Ігор Шилюк.  

Назвіть основні виклики, з якими довелось зіткнутись у 2020 році.

Цей рік був надзвичайно складним. Основний виклик – Covid-19. Він вражав наших працівників, які є основною цінністю компанії. То ж ми намагалися працювати таким чином, щоб максимально убезпечити працівників від поширення цього захворювання. Усі, хто міг перейти на дистанційну роботу, працювали з дому. Ті ж співробітники, чия праця пов’язана з механізмами і обладнанням, працювали на виробництві, але ми вжили усіх заходів для забезпечення безпеки: проведення додаткової дезінфекції, дотримання соціальної дистанції, надання масок та антисептиків.

Наступний виклик цього року — надзвичайно несприятливі погодні умови. Катастрофічно низька кількість продуктивних опадів, град, піщані бурі… В результаті ми отримали найнижчі показники урожайності за всю історію діяльності компанії.

Проте окрім викликів, були й позитивні моменти. До прикладу, ми завершили будівництво першої черги елеватора у Козятині. І сьогодні він уже працює в штатному режимі.

Тим не менше, у «Сігнет» запроваджувались інноваційні проекти. Чи не складно було працювати в нових умовах?

Хоча персонал офісів працював в основному з дому, але всі проекти що запланували,  ми впроваджували, і навіть досить ефективно. На початку карантину ми досить швидко перелаштувалися до нових умов праці. А отже все йшло по плану. Навіть карантин в деякій мірі прискорив впровадження інформаційних систем.

На мою думку, цей перехід від роботи в офісі на роботу поза офісом вплинув позитивно на ефективність роботи нашої компанії. Тому що на переїзди затрачалося досить багато часу. А зараз ми досить ефективно комунікуємо за допомогою електронних засобів інформації.

У чому полягають найбільші виклики для компанії?

Найбільше, що мене зараз турбує — це надзвичайно несприятливі погодні умови останніх років. Ми з колегами проаналізували, що за останні 5 років кількість опадів в нашому регіоні суттєво знизилася. Це наразі є найбільшим викликом для нас на майбутнє. Маємо адаптуватися до таких умов, які негативно впливають на нашу діяльність. Тобто змушені оптимізувати технологію до більш посухостійких умов. Вперше робимо зміни до сівозміни для того, щоб ми не втратили ефективність в цьому середовищі, яке змінюється.  

Чого навчив цей рік?

Цей рік був для компанії найбільш несприятливим за весь час її існування. Це підтверджує, що ніколи не треба розслаблятися. Завжди треба очікувати, що може бути несприятливим рік по погодних умовах чи по цінах на ринку. То ж треба завжди бути готовим, бути максимально ефективним і вчасно реагувати на зміни, які відбуваються в навколишньому середовищі.

Ще один урок, що ми винесли – це роль спілкування. Люди завжди були основною цінністю нашої компанії. До пандемії особисте спілкування з командою було чимось звичним, буденним. З переходом на частково віддалену роботу особисті зустрічі стали розкішшю. Тож при зміні умов зовнішнього середовища довелось пристосовувати не лише технології, а й комунікації. Ми змінили особисті зустрічі на конференц-зв’язок та телефони. Стали більше спілкуватись просто по-людськи, а не лише на робочі теми. У період невизначеності всі потребували певної моральної підтримки. І, я вважаю, нам вдалось зберегти якісний зв’язок з командою незважаючи на зміну каналів комунікації.

Які пріоритети ставите перед компанією у новому році?

По-перше, ми продовжимо впровадження інформаційних систем, розпочате у попередні роки. Діджиталізація дозволяє підвищити ефективність бізнесу, зробити його ведення більш прозорим. Плануємо завершити впровадження нового програмного забезпечення для обліку земельного банку. Розвиватимемо проекти із спрощення документообігу та максимального переведення його в електронну форму. По-друге, продовжимо адаптувати сівозміну та впроваджувати агрономічні прийоми, аби досягти кращих виробничих показників.

З хорошим настроєм ідете в наступний рік?

Звичайно! Сам по життю намагаюсь постійно йти з хорошим настроєм і колегам рекомендую. У Новому році бажаю усім здоров’я, позитивного погляду на життя, сімейного затишку та віри у свої сили!