Команда

ЗМІСТ

КОМАНДА

Як формувалось командне ядро «Сігнет Холдингу»

У серпні цього року Сігнет святкує свій перший ювілей – 10 років на ринку.

Напередодні цієї значущої для компанії дати CEO Cygnet Ігор Шилюк згадує, як формувалося командне ядро колективу: «Ще 10 років тому, коли я формував команду «Сігнет», я не міг уявити, що з більшістю колег ми пройдемо такий довгий шлях і святкуватимемо ювілей компанії. Але я завжди хотів створити професійну команду, високоефективну у довгостроковій перспективі. В цілому, я вважаю, цю ціль досягнутою.

Ігор Шилюк, CEO Cygnet Agrocompany

Як у спорті, спринтери розвивають високу швидкість, але не можуть утримувати її довго. А от марафонці – це не стільки про швидкість, скільки про витривалість і силу духу. Я хотів сформувати команду агромарафонців. 

Звичайно, з нуля набрати команду це досить складний процес і може займати тривалий період часу. І скільки б ти співбесід не проводив, коли береш нову людину в колектив – це завжди невизначеність. На початку кар’єри я працював у великому агрохолдингу. Пізніше британський фонд, що інвестував у розвиток агровиробництва України, запросив мене очолити компанію 

Ігор Шилюк, CEO Cygnet Agrocompany

Мені пощастило, що деякі колеги з обох компаній з часом стали невід’ємною частинкою «Сігнета».

Те, що більшість колег знали один одного до «Сігнета», безумовно вплинуло позитивно на командний дух та згуртованість. Проте було не все так ідеально. Хоч всі між собою знайомі, проте команди як такої не було. Були постійні конфлікти, звинувачення, усі дивилися в різних напрямках. То ж на момент створення компанії в мене була перша найважливіша ціль — сформувати команду, яка може вирішувати поставлені задачі перед компанією.

                                    «Енселко» — агрохолдинг з  банком  37 тис.га. Згодом за підтримки того ж фонду ми заснували «Сігнет». У 2011 ніхто не чув про цю компанію, а сьогодні «Сігнет» — впізнаваний на агроринку бренд.

Деякі колеги із попередніх місць моєї роботи з часом приєдналися до нового проекту. Те, що більшість колег знали один одного раніше, безумовно вплинуло позитивно на командний дух та згуртованість. Проте на початку не все було ідеально. Не було спільного бачення, були протиріччя. Кожен з колег мав за плечами великий досвід у своїй сфері, різні погляди на стратегію розвитку компанії. Тому першою моєю ціллю було —  сформувати команду, яка може вирішувати поставлені задачі перед компанією забезпечуючи її сталий розвиток.

Команда "Сігнет Холдинг" з робочим візитом у США, 2018 рік

Створивши кістяк команди, ми почали набирати команду в регіон. На той момент у нас вже було порозуміння, ми сформували стратегію компанії. Знали, яким чином будемо розвиватися. Ми багато подорожували, знайомились з новими технологіями та переймали досвід інших компаній. Все робили з нуля – командою розробляли сівозміну, підбирали та закуповували техніку, усі разом командою розробляли стратегію, ставили перші цілі. Перші 3-4 роки ми постійно вдосконалювали технології. І до сьогодні над цим працюємо, щороку запроваджуємо щось нове. Буває помиляємось, та наступного року знов намагаємось покращити технологію.

З часом до нашої компанії приєднувались нові люди. При цьому ефективність роботи самої команди зростала. Адже коли у нас приходили нові співробітники, вони, як правило, приносили свої ідеї, щось додавали до усієї команди.

Так, ми всі абсолютно різні особистості, та це добре для всієї команди. В нас йде обмін думками та ідеями,  постійний розвиток. Це дозволяє на будь-яку проблему поглянути комплексно, під різними кутами. Ми сперечаємось, багато дискутуємо перш ніж прийняти якесь рішення. Але без критичного мислення не можна обрати найкращий варіант.

Топ-менеджмент "Сігнет Холдингу", 2017 рік

Я хотів створити таку атмосферу, в якій люди будуть проактивними. Приноситимуть в компанію свої ідеї, ділитимуться ними. Коли ідеї втілюються в життя вся команда відчуває приплив енергії. Те, що вчора було думкою в чиїйсь голові, сьогодні можна побачити, до нього можна доторкнутись. Це драйвить.

В нашому офісі панує така енергія, такий драйв… Потрапляючи сюди ти ніби вмикаєшся. У командних дискусіях допрацьовуються ідеї кожного і народжуються нові. Ми підсилюємо експертизу один одного і разом досягаємо таких результатів, які були б не під силу кожному окремо.

З початком карантину були певні побоювання, що корпоративний дух ослабне при віддаленій роботі. Але ні, насправді ми стали ще більш згуртованими та в деяких питаннях навіть більш ефективними. Зросла якість комунікацій, ми швидко адаптувались до віддаленої роботи та стали більш гнучкими. Вважаю, перевірку на стійкість колективу до зміни умов пройдено блискуче.

Я задоволений нашою командою. Головне, що кожен є професіоналом своєї справи і командним гравцем, в цьому наша сила».

Команда Cygnet 2011-2021